TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI TEORİK KONULARI ve KISACA KONU İÇERİKLERİ
İDARİ DERS: TSSF ve CMAS nedir? Genel Bilgiler, Kimler Dalıcı olabilir ve Eğitim dizgelerine giriş konularını içerir,.Slayt ve Video gösterimli Canlı anlatım.
TEMEL DONANIM: Maske, Palet ve Şnorkel kullanımı amaçları, yapıları, çeşitleri, şekilleri, uygulamalar ve pratik bilgiler, Havuz ve deniz uygulamaları.
TEMEL DALIŞ İŞARETLERİ: Su altında haberleşme teknikleri, zorunlu dalış işaretleri, Özel dalış işaretleri amaçları ve uygulamalarının Slayt Gösterisi , video destekli anlatımı.
BASINÇ VE HACİM İLİŞKİLERİ: Basınç ve hacim hakkında genel bilgiler, Basınç, hacim uygulamaları problemler, çözümleri video ve slayt gösterisi eşliğinde anlatımı.
BAĞIMSIZ ALETLİ DALIŞ DONANIMI: Dalış Tüpleri ve Regülatörlerle ilgili , çalışma prensipleri, çeşitleri, yapılış biçimleri kullanım şekilleri, özel ekipmanlar, ekipmanın kurulumu, dikkat edilecekler konularında video ve slayt gösterisi eşliğinde uygulamalı anlatım.
FİZİK FİZYOLOJİ: Su altında ISI, IŞIK, SES başlıkları altında Fizik konuları ve Temel yaşam destek sistemi, Dolaşım sistemi, Solunum sistemi, Nitrojen narkozu, Dekompresyon(vurgun) Hastalığı, Tükenme, Boğulma, Hipoksi, Hipotermi konularını içeren fizyolojik konularla ilgili özel ayrıntılı bilgileri slayt ve video gösterimleriyle anlatılması.
YÜZERLİK EKİPMANLARI: Yüzerlilik dengeleyici yeleği BC (Buoyancy Compensator) Tanıtımı, Teknik özellikleri, kullanım amacı, çeşitlerinin uygulamalı, slayt gösterimi ve videolar eşliğinde anlatımı.
DALIŞ ELBİSELERİ VE YARDIMCI MALZEMELER: Su altında ISI yalıtımımızı sağlayan elbiselerin çeşitleri, özellikleri, kullanım şekillerinin, uygulamalı slayt gösterimi ve videolar eşliğinde anlatımı.
MALZEMELERİN BAKIMI VE SAKLANMASI: Tüm dalış malzemelerimizin bakımını nasıl yapılacağını, nasıl çok daha uzun ömürlü olabileceğinin, uzun süre kullanılmadığında nasıl saklanır konularının slayt ve video gösterimi eşliğinde anlatılmı.
KENDİNİ VE BAŞKASINI KURTARMA: Su altında tehlikeli bir durumda kalındığında nasıl müdahale edileceğini, uygulamalarını senaryolar üzerinde slayt ve videolar eşliğinde anlatımı.
GÜVENLİ DALIŞ KURALLARI: Su altında keyifli dalış için uyulması gereken kurallar dikkat edilecekler ve altın kurallar slayt ve video gösterimleriyle anlatılması.
DALIŞ BÖLGESİ SEÇİMİ VE KORUMA: Konuyu içeren sohbet eşliğinde tecrübelerinde paylaşıldığı video ve slayt gösterisi eşliğinde anlatılması.
DEKOMPRESYON TABLOLARI: Su altında Ne derinlikte, Ne kadar kalabileceğinizi hesaplayan ve her dalış öncesi bu bilgiler ışığında dalış planı nasıl yapılacağının kavrandığı uygulamalı ve slayt gösterisi eşliğinde anlatımı.

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA NASIL BAŞARILI OLABİLİRİM
1). TEORİK KONULARDAN OLACAK SINAVDAN %70 DOĞRU CEVAPLAMAK
2). AÇIK DENİZ DALIŞLARINDA PRATİK SINAVLARDA BAŞARILI OLMAK

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA VERİLECEK BELGELER
1). ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN 18 METREYE KADAR DÜNYANIN HER YERİNDE DALIŞ YAPABİLECEĞİNİZ ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN TSSF – CMAS BRÖVE SAHİBİ OLACAKSINIZ.
2). TSSF – CMAS DUVAR DİPLOMASI
3). TSSF – CMAS  BİR DALICI YILDIZ KİTABI
4). TSSF – CMAS DALIŞ KAYIT DEFTERİ

TSSF – CMAS BİR YILDIZ DALICI GÖREV, SORUMLULUK VE YETKİLERİ
1). FEDERASYONA BAĞLI BİR DALIŞ KURULUŞUNDAN EĞİTİM VE BELGE ALMIŞ OLMALIDIR. DALIŞ DONANIMLARINI SÖKÜP TAKABİLEN, TÜM DALIŞ BECERİLERİNİ KOLAYLIKLA UYGULAYABİLEN,
2). YANINDA 3 YILDIZ DALICI YA DA DALIŞ EĞİTMENİ EŞLİĞİNDE EN ÇOK 18 METREYE KADAR DALIŞ YAPABİLEN DALICIDIR. GECE DALIŞI YAPAMAZ.

Related Projects